Bohaterowie
Powrót do listy

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak
  Foto: Fot. Piotr Porębski

Wojtek Gawron

Dobiega czterdziestki. Mąż Doroty, ojciec Jaśka i Filipa. W momencie rozpoczęcia akcji serialu jest dyrektorem oddziału w jednym z największych banków.
Dorota i Wojtek poznali się na studiach w Warszawie; był to podręcznikowy przykład miłości od pierwszego wejrzenia. Półtora roku później byli już małżeństwem i rodzicami Jasia.  Ciąża Doroty nie była planowana i tak naprawdę położyła kres młodości Wojtka, który musiał bardzo szybko- z wagarującego i grającego na gitarze studenta ekonomii -przeistoczyć się w odpowiedzialnego ojca rodziny.  Ta metamorfoza to bardzo ważny moment  w związku Doroty i Wojtka.  Dorota wie, że tak naprawdę zawsze będzie mogła na Wojtka liczyć w najważniejszych sprawach, nawet jeśli na co dzień Wojtek usiłuje wymigiwać się od obowiązków domowych czy opieki nad dziećmi.
Wojtek to pogodny, normalny facet, dla którego rodzina jest najważniejsza. Pracę traktuje jako źródło zarobku- jeśli pracuje zbyt dużo, to tylko po to, żeby Dorocie i chłopakom niczego nie brakowało. Bankowość nie jest jego największą pasją. W jakimś sensie Wojtek jest dalej tamtym chłopakiem z gitarą, który na chwilę- by utrzymać rodzinę- poszedł pracować do banku. Nie ma w sobie ciśnienia na karierę. Swoją pracę wykonuje w sposób rzetelny i sumienny. Nie bierze udziału w korporacyjnych grach, jest lojalny w stosunku do swoich pracowników.  Mimo że praca w banku nie była nigdy jego największym marzeniem, bardzo przeżyje jej utratę. Zwolnienie rozpocznie nowy rozdział w życiu Wojtka.
Wojtek kocha Dorotę nie mniej, niż  wtedy, kiedy się poznali- tylko czasem zapomina jej to okazać w codziennej bieganinie.

Daria Widawska
Następna osoba:

Daria Widawska

tvnpix