Bohaterowie
Powrót do listy

Michał Mikołajczak

Michał Mikołajczak
  Foto: Fot. Piotr Porębski
Bartek Janowski

Bartek Janowski

Student ostatniego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W ostatnim odcinku pierwszej serii zostanie magistrem, co otworzy mu drogę do aplikacji adwokackiej.  Bartek, pozornie przemądrzały i opryskliwy, tak naprawdę jest bardzo niepewny siebie. Ma poczucie, że jest niedoceniany- liczył, że w kancelarii Agaty będzie mógł rozwinąć skrzydła i uczestniczyć w procesach z pierwszych stron gazet, tymczasem do jego obowiązków należy głównie odbieranie telefonów i parzenie kawy.

Bartek nie jest prawnikiem z powołania- wybrał studia prawnicze, by spełnić marzenie pochodzących z małego miasteczka rodziców, dla których kariera adwokacka była zawsze synonimem życiowego sukcesu. Wygadany i elokwentny w towarzystwie Agaty, Doroty i Dębskiego. Przy obcych bije z niego nieśmiałość. Bartek ma swoje małe przyzwyczajenia: nie uznaje samoprzylepnych karteczek w kolorze innym, niż żółty, „nie jest w stanie” pisać długopisem i nie znosi, gdy ktoś bez jego wiedzy przekłada coś na jego biurku.

Bartek jest nieuleczalnym pesymistą. Zawsze zakłada najgorszy wariant. Powiedzieć o nim, że jest mistrzem planu B to mało- Bartek ma zazwyczaj w zanadrzu siedem wyjść awaryjnych. Przypomina czasem rozkapryszone dziecko, które chciałoby natychmiast otrzymywać najbardziej odpowiedzialne zadania. Z racji swojego wieku potrafi jednak spojrzeć na sprawę w sposób zupełnie niestandardowy i zaproponować rozwiązanie, które odblokuje proces myślowy Agaty, Doroty czy Dębskiego.

Wyjątkowo niezgrabny- wciąż się o coś potyka, coś upuszcza. Bartek jest także gumowym uchem kancelarii- wie o absolutnie wszystkim, bynajmniej nie dlatego, że ktokolwiek mu się zwierza.

Tomasz Karolak
Następna osoba:

Tomasz Karolak

tvnpix