Bohaterowie
Powrót do listy

Leszek Lichota

Leszek Lichota
  Foto: Fot. Piotr Porębski

Marek Dębski

Typ faceta, który zawsze był i jest najlepszy, chociaż nigdy się specjalnie nie starał. Najwyższa średnia na studiach, najlepiej zdany egzamin na aplikację, najlepszy narciarz wśród prawników. Sprawia wrażenie, jakby wszystko, co robi, przychodziło mu bez żadnego wysiłku.
Zdążył wyrobić sobie nazwisko na kilku głośniejszych sprawach. Lubi służyć radą i pomocą, również wtedy, kiedy nikt go o to nie prosi. Traktuje Dorotę (Daria Widawska) trochę jak młodszą siostrę. Agata (Agnieszka Dygant) od początku działa mu na nerwy. Najpierw dlatego, że reprezentuje to, czym Dębski absolutnie gardzi: korporacyjny moloch. Później zaczyna go irytować podejście Agaty do jej „nowego” zawodu: spoufalanie się z klientami, niestandardowe metody działania, spontaniczne rozwiązania na sali sądowej i niezbyt ortodoksyjne podejście do regulaminów oraz zwyczajów stosowanych od lat. Agata drażni Dębskiego również, a może przede wszystkim, dlatego, że w jakiś niezrozumiały dla niego samego sposób go fascynuje. Nie tylko zawodowo.


Dębski nigdy nie pracował „dla kogoś” ani „u kogoś”. Po ukończonej aplikacji założył własną praktykę adwokacką. Niezależność jest dla niego najważniejsza. Jeśli jest na świecie jedna rzecz, którą Dębski traktuje poważnie, to jest to jego praca, w której jest absolutnym profesjonalistą. O prywatnym życiu Dębskiego niewiele wie nawet Dorota. Dla świata zewnętrznego jest on zatwardziałym kawalerem, który nie zamierza rezygnować ze swej wolności. Jego związek z ambitną panią prokurator- Maria Okońską- jest przez oboje utrzymywany w tajemnicy. Jednak prędzej czy później, chcąc być uczciwym wobec Marii i samego siebie, będzie musiał sobie odpowiedzieć na pytanie dokąd ta relacja zmierza. Stanie się to tym trudniejsze, że na horyzoncie pojawi się Agata…

Agnieszka Dygant
Następna osoba:

Agnieszka Dygant

tvnpix